ШАЦЬК (ОЗЕРО СВІТЯЗЬ)

Знамениті Шацькі озера - справжня перлина не лише Волині, а й усієї України. Це частинаШацького національного природного парку. Шацькі озера сьогодні пропонують відпочинок у чотирьох зонах - «Світязь», «Гряда», «Пісочне» і Урочища «Гушове». Мальовничі пансіонати і бази відпочинку розташувалися на берегах озера. Тут безліч дитячих і спортивних таборів, а також кілька невеликих наметових містечок.

Серед десятків озер з кристально чистою водою найбільшою популярністю користується Світязь - це улюблене місце сотень любителів тихого сімейного відпочинку. Озеро глибиною більше 58 м, що в 4 рази перевищує глибину Азовського моря, не має собі рівних у країні. За це воно отримало назву«Український Байкал». Восени і навесні тут можна спостерігати справжні шторми, які не поступаються за своєю силою морським. Вода тут настільки чиста, що дно прекрасно проглядається навіть на глибині 8 м.  

М'який цілющий мікроклімат місцевості дозволить поправити здоров'я. Природа тут просто чудова! Тваринний та рослинний світ місцевості дуже багатий. Пориньте в світ дикої природи, відвідавши один з еколого-пізнавальних маршрутів «Лісова пісня», протяжність якого 5,6 км. Маршрут пролягає через дивовижно гарні соснові ліси між озерами Перемут, Пісочне та Світязанка.

Шацькі озера пропонують унікальні можливості для риболовлі. У їх водах водиться понад 30 видів риб, серед яких щука, окунь, лин, плотва, короп, карась, лящ та ін Справжньою місцевою визначною пам'яткою є вугор. У деяких озерах можна половити раків.
За останні кілька років стало традицією проводити в цих місцях Міжнародний пісенний фестиваль «На хвилях Світязя». Приїжджайте на відпочинок разом з дітьми, тут кожен знайде собі заняття до душі!

ОЗЕРО СВІТЯЗЬ

Серед природних туристичних зваблювань Прибужжя на першому місці озеро Світязь. Воно найглибше в Україні. Вода в озері в двадцять разів чистіше, ніж в московському водогоні. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині. Розташований Світязь неподалеку селища Шацьк, центру відновленого в 1993 році району. Окрім нього, тут є ще двадцять озер. І найкрасивіше і велике серед них — Світязь. У цьому чарівному куточку на межі України, Білорусі і Польщі в 1983 році було створено Шацький державний природний національний парк.Є у Світязя якась дивовижна приваблива сила. Слід увійти до його кришталевої води, як душа наповнюється світлою радістю. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. У літній час тут можна удосталь надихатися напоєним ароматом хвої повітрям, назбирати чорниці, ожини, грибів. Такого задоволення не має жоден, хто звик відпочивати на морському узбережжі.Та і сам Світязь чимось схожий на море. Він має довжину 9,3 і ширину 4,8 кілометра. Площа озера — 2750 гектарів. Найбільша глибина — 58,4 метра, а середня — 6,9 метра. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти.Донині серед учених немає єдиної думки щодо походження Світязя і інших шацких озер. Дехто вважає, що після відступу дніпровського льодовика на Поліссі утворилося величезне водоймище. Льодовик з півночі підпирав його, не давши воді стікати вниз. Озера розглядаються ними як релікти, тобто залишки цього гігантського водоймища, западини якої з часом поглибилися вимиванням вапняків підземними потоками. Інші учені твердять, що озера мають виключно карстове походження. Останні дослідження підтвердили льодовикове походження Світязя і його найближчих побратимів. А поява глибоких западин, по їх припущенню, пов'язано з підняттям і опусканням окремих тектонічних блоків.Світязь люблять порівнювати із славним Байкалом. Звичайно, масштаби не ті, але і тут глибини досить істотні. Коли човен перетинає шлях від затоки Бужні до пулемецького берега, тримаючись ліворуч острова, то щемить душа тривогою, відчуваючи під собою темні бездонні води Голоднецької тони — 32 метри — 37-38-58,4 метр. Трапляються підводні ями і з боку мілководої Гряди: Вовча — 20 метрів, Огрядна — 15, Камінь — 14, Вертенева — 17 метрів.
Біля берегів, особливо в районі Гряди і пансіонату "Шацькі озера", Світязь переважно мілкий. Можна пройти півтори сотні метрів, аж поки вода досягне грудей. У безвітряну пору вода прогрівається швидко і тому тут з радістю відпочивають батьки з дітьми. На мілководді у декого може скластися помилкова думка про все озеро. Щоб цього не відбулося, приведемо дані про розподіл Світязя по глибинам. Так от, глибини до 2 метрів займають на озері площа 118 гектарів, до 3 метрів — 720, до 5 метрів — 1061, до 10 метрів — 418, понад 10 метрів — 533 гектари. Тобто озеро в переважаючій своїй більшості дуже глибоке.

 
 скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
НАШІ ЕКСКУРСІЇ
Якщо подрожувати з Києва дніпропетровською трасою до Кременчука, чи далі на південь, недалеко за широким гирлом Сули, що є кордоном Черкаської та Полтавської областей, радив би зробити невеличку зупинку в селі Іванівка Семенівського району. Знаходиться село трохи в стороні від Продовження
Вся серія “Львів непопсовий” завдячує двом моїм відкриттям, вже згаданому раніше будинку на Жовківській рогатці та атракції, про яку піде мова сьогодні. Що цікаво, свого часу, побачивши зображення цієї ренесансної вежі у Романа Бречка чи то на малюнку у першому виданні Продовження
Пробій — один з небагатьох карпатських водоспадів, до якого не треба далеко їхати: знаходиться він у самому серці м. Яремче. Дорогою на яремчанський ярмарок ви обов’язково пройдете вузьким мостом, під яким гуде Пробій – чи не найповноводнійший каскадний водоспад Продовження