Легенда про живий лісовий тунель

 Україна, Рівненщина, початок ХХ століття. Вона – юна 17-річна приваблива дівчина з Клеваня. Він – молодий інженер-путієць, що приїхав на будівництво в Оржів. Їхні очі зустрілись чудовим травневим днем на оржівському переїзді в очікуванні потяга.

І все! Почалося! Безсонні ночі, пошуки приводу познайомитись, знайомство, таємне листування. Словом – кохання! 

Але батьки дівчини проти їх стосунків. Вона – православна українка, а він – поляк католик… Такі були часи… 

Щоб хоч зрідка побачитись, він вечорами їздить велосипедом у Клевань. Але дорога незручна і довга. Або по польовій окружній дорозі через ліс, або вздовж залізничної колії, що також незручно. Але він знаходить блискучий вихід! 


Талановитий інженер якраз був запрошений, щоб спроектувати та побудувати залізничну колію до деревообробного комбінату. Було декілька варіантів. Начебто найближчий варіант – це лінія до станції Оржів. Але потрібно розширювати роз’їзд, складний профіль по селу, необхідність переносу багатьох будівель. 

Він запропонував з першого погляду начебто нелогічний, але, як виявилось, більш економний варіант і блискуче захистив його. Цей варіант полягав у прокладенні через ліс прямої як стріла трикілометрової залізничної лінії до найближчої великої станції Клевань. 

Але була ще одна і головна причина – це був найкоротший прямий шлях до коханої дівчини… 

За декілька місяців лінію побудували. Вона вийшла точно за проектом – рівнесенька та пряма, і за цим ретельно слідкував молодий інженер. І виглядала вона неначе зелений тунель серед лісу, який максимально зберегли. От тепер можна було реалізувати його чудову й оригінальну задумку. Закохані вивчили азбуку Морзе і вечорами з допомогою ліхтарів таємно посилали одне одному світлові смс-ки. З допомогою біноклів (теж знайшли привід придбати) в прямісінькому лісовому тунелі було чудово видно світлові знаки аж за три кілометри один від одного. Його – від Оржева, а її - від Клевані. Отак вони і спілкувались певний час, обходячи заборону батьків дівчини на зустрічі. 

А що потім? Ні, нічого такого, як у народних давніх легендах, не сталось… Вона не перетворилась від смутку і сліз в струмок, а він від нерозділеного кохання – в скелю. Все було прозаїчніше. Він поїхав додому в Польщу, згодом одружився. Вона також вийшла заміж і прожила щасливе довге життя з дітьми та внуками. 


Але до кінця своїх останніх днів вони обоє з надзвичайною теплотою та вдячністю згадували свою «яскраве» листування в лісовому тунелі, тунелі їх першого кохання…

Отака-от історія-легенда. Можливо, це було, а можливо, що це і неправда… Але ж яка красива!

Епілог
Зараз клеванський Тунель кохання вже широковідомий по всій Україні. В основному завдячуючи молодятам та їх фото в цьому тунелі. Тому і назва така романтична – Тунель кохання. А також завдячуючи і увазі телебачення та туристичних сайтів.
І, до речі, він не тільки клеванський, а й оржівський також, оскільки це залізнична пряма гілка через заболочений ліс від Клевані до Оржева, точніше до деревообробного комбінату «ОДЕК». Ця колія і тепер періодично використовується комбінатом, і саме потяги та состави формують майже закритий лісовий тунель, обшорхуючи і відламуючи листя і гілки на деревах, що розрослись впритул до колії.

Більш відомі фото цього лісового тунелю зі сторони Клеваня, але й зі сторони Оржева тунель також виглядає чудово. Дивіться фото оржівської частини цього незвичайного рукотворного живого зеленого тунелю.


Кінець лісового тунелю біля Оржева. Далі поворот на комбінат.


Вигляд Тунелю кохання в бік Клеваня. Прямісінький і рівненький. 
 скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
НАШІ ЕКСКУРСІЇ
Якщо подрожувати з Києва дніпропетровською трасою до Кременчука, чи далі на південь, недалеко за широким гирлом Сули, що є кордоном Черкаської та Полтавської областей, радив би зробити невеличку зупинку в селі Іванівка Семенівського району. Знаходиться село трохи в стороні від Продовження
Вся серія “Львів непопсовий” завдячує двом моїм відкриттям, вже згаданому раніше будинку на Жовківській рогатці та атракції, про яку піде мова сьогодні. Що цікаво, свого часу, побачивши зображення цієї ренесансної вежі у Романа Бречка чи то на малюнку у першому виданні Продовження
Пробій — один з небагатьох карпатських водоспадів, до якого не треба далеко їхати: знаходиться він у самому серці м. Яремче. Дорогою на яремчанський ярмарок ви обов’язково пройдете вузьким мостом, під яким гуде Пробій – чи не найповноводнійший каскадний водоспад Продовження